• Not satın almak ya da not yüklemek için üye olmak zorunda mıyım ? Üye olmak ücretli mi ?

-Sitedeki tüm işlemler için üye olmak şart. Üyelik ise tamamen ücretsiz.

 • Üye olurken İban girmeli miyim ?

-Eğer üye olurken “elimdeki notları yüklerim, paramı kazanırım” gibi bir düşünceniz varsa ibanınızı girmeniz gerekmektedir. Yüklediğiniz notlardan sağladığınız geliriniz haftalık olarka belirttiğiniz iban hesabına yatırılacaktır.

 • Not satın alırken neden TC numaram isteniyor ?
  -Tc numarasının istenmesinin tek amacı sizlere fatura kesebilmemizdir. Kanun gereğince Tc numaranızı bizimle paylaşmadan satın alma işlemini gerçekleştirememekteyiz.
 • Nasıl not satın alabilirim ?

-Not satın almak için öncelikle üye girişi yapıp satın almak istediğin notu sepete eklemelisin. Sonra sepetteyken siparişi tamamla diyerek ödeme adımına geçmiş olacaksınız. Ödemeni yaparak, sepetteki not satın almış olursun.

 • Satın aldığım notu nasıl görecem?  Nasıl indirecem ?

-Satın aldığın not, ödeme tamamlanında anında senin hesabına tanımlanır. Profilindeki “aldıklarım” bölümünden daha önce de satın aldığın tüm notları görebilirsin ve indirebilirsin. Unutma, satın aldığın notları 24 saat boyunca istediğin an indirebilirsin.

 • Satın aldığım notu istediğim zaman indirebilir miyim ?

-Evet, satın aldığın notu istediğin an indirebilirsin. Unutma, her not satın alındıktan sonra “indirme linki” 1 gün süreyle kullanılabilir olacaktır.

 • Not satıp para kazanmak istiyorum, nasıl yapabilirim ?
  -Not satın almak gibi,  not satarken de öncelikle üye olunmalıdır.

Üye olduktan sonra “Not Yükle” kısmında not yükleyebilirsiniz.

 • Yüklediğim notlar hemen sitede gözükür mü ?

-Üyelerimiz tarafından yüklenen her not site yönetimi tarafından kalite, içerik ve okunabilirlik gibi konular açısından incelenip onaylanır.

-Onaylanan notlar sitemizde aktif olarak görülmeye başlar. Eğer onay önceki eksik yada yanlış bir durum varsa site yönetimi sizde bu hatayı gidermenizi isteyebilir.

-Notlarınız sitede görünmeye başladıktan sonra satışa hazırdırlar.

 • Yüklediğim notlardan ne kadar para kazanacam ?

-Dikkat ettiyseniz, yüklediğini notun ücretini tamamen kendiniz belirliyorsunuz. Belirttiğiniz ücretin net olarak  %50si her not satışında sizin adınıza olan ve belirttiğiniz iban adresine yatırılır.

 • Yüklediğim not satıldı, param yatmadı ?

-Üyelerime ödemelerimiz Iyzico tarafından (kredi kartı ödemesini alan ulusal güvenli alışveriş şirketi) otomatik olarak yatırılmaktadır. 

 • Notlar nasıl bir formatta olmalı ?

-Sitemize hazır .pdf ve .jpeg ders notlarınız haricinde kendinizin de dersinizde tuttuğu el yazması notlarınızı tarayıcı ya da telefon kameranızı kullanarak pdf e dönüştürebilir ve sitemize yükleyebilirsiniz. Burada en önemli faktör notların okunabilirliğidir.

 • Sadece .pdf formatında mı not yükleyebilirim ?

-Sitemize .jpeg ve .pdf formatında dosyalar yükleyebilirsiniz. Fakat elinizde ppt, pptx, doc,docx gibi Microsoft ofis dosyalarını da .pdf e dönüştürüp yükleyebilirsiniz.